پایگاه خبری بافق نیوز | bafghnews.ir

امروز : چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ [2017/03/22]
دیگر خبر ها
کد خبر: 16260
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۵:۰۶
نسخه چاپی
حداد عادل در کرمان : من اعتقاد دارم که اصولگرایان نباید با بیش از یک کاندیدا در انتخابات شرکت کنند و نباید رقابت بین آنها به حدی برسد که باعث شکست اصولگرایی شود.

به گزارش سرویس سیاسی ” بوتیا ” دکتر غلامعلی حداد عادل همزمان با سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه ودانشگاه با دعوت دانشگاهیان استان کرمان در دانشگاه شهید باهنر کرمان حضور پیدا کرد و در تالار وحدت این دانشگاه در جمع صمیمی و دوستانه ای، با دانشجویان صحبت کرد.

استان کرمان همواره در عرصه ی علم و سیاست در کشور تاثیر گذار بوده است

حداد عادل در ابتدای سخنان خود ضمن ادای احترام به مردم استان کرمان، این استان بزرگ را به عنوان استانی که همواره در عرصه ی علم و سیاست در کشور تاثیر گذار بوده معرفی کرد و گفت : به دوست عزیز و بزرگوارم روحانی شهید، استاد فاخر شهید باهنر ادای احترام می کنم، او مایه ی افتخار این استان است ؛ خوشحالم که استان کرمان هم، استانی دانشگاهی است.

وی ضمن گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت : وحدت حوزه و دانشگاه، از شعار های اصلی انقلاب اسلامی است.

 وی ادامه داد :  شعار هایی، انقلاب اسلامی دارد که در طول گذشت زمان تغییر نمی کنند؛ یکی از آنها استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است و دیگری وحدت حوزه و دانشگاه است.

مراد از وحدت حوزه و دانشگاه این است که باید کشور را با هم اداره کنند

این استاد دانشگاه گفت : اگر منظور از وحدت دوستی در حوزه و دانشگاه باشد که باید این موضوع در تمامی قشر های کشور اینگونه باشد، مثلاً کارگران و کشاورزان؛ سپاه و ارتش باید با یکدیگر دوست باشند،  اما منظور از وحدت حوزه و دانشگاه چیز مهمتری است.

وی افزود : مراد از وحدت حوزه و دانشگاه این است که باید کشور را با هم اداره کنند. وحدت در انقلاب اینگونه معنای عمیقی دارد. شعار اصلی انقلاب دینی بودن حکومت است و وحدت حوزه و دانشگاه لازمه ی دینی بودن حکومت است. برای اینکه کشور با دین و علم اداره شود نیاز به وحدت حوزه و دانشگاه داریم.

حداد ادامه داد: یک سری علم در دانشگاه است که برای اداره ی کشور لازم است و دین هم نیز برای اداره ی کشور لازم است. مسلمانان و مومنان خواستار و موظف به برپایی حکومت دینی هستند و قرآن نیز از ما همین را می خواهد که جامعه ای با حکومت دینی داشته باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جمع دانشجویان کرمانی گفت : مردم ایران در انقلاب گفتند که ما خواهان جامعه ی اسلامی و حکومت دینی هستیم ، که این حق مردم است. مردم که خواهان این گونه حکومت دینی بودند به قانون اساسی دینی رای دادند و  رهبری امام راحل را پذیرفتند.

وی افزود : مردم دیدشان به حکومت دینی این است که در این نوع حکومت جامعه بهتر اداره می شود.

جدایی دین از سیاست تفکر حکومت های لائیک و سکولار است

غلامعلی حداد عادل در باب حکومت دینی و وحدت حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد : حکومت دینی نمی تواند به روحانیت و دانشگاه جدا از هم نگاه کند و نیز به جدایی دین از سیاست،  این نوع تفکر حکومت های لائیک و تفکر سکولار است که دین را از سیاست جدا و امری فردی می دانند.

وی افزود : در حکومت های سکولار افراد مومن مثلاً پاپ به ظاهر وضع خوبی دارند، کشوری به نام واتیکان که یک منطقه ای در ایتالیاست دارند و این کشور کوچک در تمامی کشور های دنیا سفیر دارد. در روز های یکشنبه مردم را نصیحت می کنند. اما همین پاپ قدرت مخالفت با کمترین مصوبه ای که در پارلمان ایتالیا تصویب می شود را ندارد. مسیحیت مخالف سقط جنین است، اما در قوانین دولت های غربی این امری است قانونی و نمی توانند با آنها مخالفت کنند. برنامه های غیر اخلاقی بسیار زیادی در غرب وجود دارد که پاپ جز تماشاگر بودن، نمی تواند کار دیگری کند. چه برسد به اعتراض به سران آمریکا و دول غربی و اسرائیلی ها، جهت دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین و غزه.

جدایی دین از سیاست بزرگترین ظلم به معنویت است

وی خاطر نشان کرد : این حکومت ها گفته اند که دین از سیاست جداست و این بزرگترین ظلم به معنویت است  و نتیجه ی  آن وجود ظلم و فساد و جنایت در کشور های اروپایی در اوج حضور افراد متدین و دین دوست است.

این حق طلبی و عدالت طلبی  امروزه ی ما، نتیجه ی ترکیب دین و سیاست است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت : اگر حکومت دینی نبود و  رهبری انقلاب نسبت به اسلام متعهد نبود، آیا مواضع ما نسبت به غزه و فلسطین این گونه بود؟ که در مقابل تمامی حکومت های استکباری با تمام قوا از مردم و حکومت آنها دفاع کنیم.

وی افزود : این حق طلبی و عدالت طلبی و کمک به مردم مظلوم، آموزه های دینی است و نتیجه ی ترکیب دین و سیاست است.  حکومت می بایست دینی اداره شود و ضرورت دارد که حوزه و دانشگاه با هم کار کنند و از طرفی جنبه ی علمی و طرفی دیگر جنبه ی ایمانی و دینی باشد.

حداد عادل با بیان اینکه سکولار امروز وجه اشتراک تمامی دشمنان انقلاب است، گفت : همه دشمنان نظام از سلطنت طلب گرفته تا ملی گراها همه شعار حکومت سکولار، سر می دهند و خواهان استقرار حکومت سکولار هستند.

مردم به دلیل دین داریشان از امام حمایت کردند

نماینده ی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، دلیل حمایت مردم از امام راحل را متدین بودنشان خواند و افزود : دین با زندگی مردم پیوند اساسی دارد و امام با توده ی مردم هم عقیده بود و با آنان هم آرمان بود و اینگونه بود که از امام حمایت کردند و  انقلاب به ثمر رسید.

وی گفت : در جنگ هم، به دلیل اینکه حکومت دینی بود، پیروزی حاصل شد. چرا رهبری از هر جهت اطاعت می شود؟ چون حرف خدا را می زند و مردم حرف خدایی را می شنوند و همین باعث اطاعت آنهاست،  اینها همه از حکومت دینی است.

انقلاب ایران الگویی برای بیداری اسلامی است و این را دست کم نگیرید

حدادعادل در ادامه خاطر نشان کرد :  حضور مردم در همه ی صحنه ها به برکت دین  و حکومت دینی است و مسئله ایست که در بیداری اسلامی مورد توجه قرار گرفته می شود. انقلاب ایران الگویی برای بیداری اسلامی است و این را دست کم نگیرید .

وی افزود : مردم مصر روشی را که مردم ایران برای برپایی انقلاب در پیش گرفتند را اجرا کرد و با همان روش انقلاب خود را به پیروزی رساند. آنها سلاح ها را بر زمین گذاشتند و قرآن دست گرفتند و شعار الله اکبر سر دادند و انقلابشان را به پیروزی رساندند.

حداد در رابطه با حربه های دشمنان در مقابله با مردم ایران گفت : دشمنان نظام با الگو شدن ایران مشکل دارند و از آن هراس دارند، به همین دلیل جنگ تحمیلی را راه انداختند اما نتیجه نگرفتند و باز حربه های سیاسی فتنه های سالهای ۷۶ و ۸۸ را تجربه کردند که باز هم نتیجه ای نگرفتند و اکنون راه مقابله با انقلاب اسلامی را تحریم اقتصادی می دانند.

وی افزود : آنها حلقه ی محاصره را به قول خودشان تنگ کردند تا بازار را آشفته کنند و گرانی را  توسط عواملشان افزایش دهند، تا مردم را خسته و از نظام جدا  کنند و  با آشوب بر پا کردن، حکومت را فلج کنند. بهانه ی آنان برای این تحریم ها فعالیت های هسته ای ایران است.

چرا آنان به رژیم جعلی و غاصب اسرائیل که دست پرورده ی خوشان است و بالاترین سلاح های هسته ای را نیز در اختیارش قرار داده اند و به قوانین بین المللی و NPT نیز پایبند نیست ، کاری ندارند ، اما فعالیت ایران را که زیر نظر آزانس انرژی اتمی است و با نصب دوربین  تمامی اقدامات را زیر نظر دارند ، مشکل دارند و  این را بهانه ای برای تحریم ایران کرده اند.

مردم ایران با اقتصاد مقاومتی ، مقاومت اقتصادی می کنند.

حداد عادل گفت : مردم ایران بعد از ۳۴ سال و تقدیم کردن این همه شهید، استقلالشان را با رفاه اقتصادی که دول غربی می خواهند ارائه کنند، عوض نمی کنند.  و با اقتصاد مقاومتی، مقاومت اقتصادی می کنند. و با وحدت و کمک حوزه و دانشگاه، این تهدید را تبدیل به فرصت می کنیم. الگوی مصرفمان را عوض کرده و با تولید ملی و استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری سبک زندگیمان را عوض می کنیم و  نیازهایمان را برطرف می کنیم.

وی افزود : این تحریم ها می تواند سکوی پرتاب ما به سوی قله های علمی، فرهنگی و اقتصادی باشد که می تواند این انقلاب را، همانگونه که امام راحل و رهبری معظم می خواهند مبدل به عرصه ی پیشرفت و عدالت کنیم و آن را تبدیل به الگویی در جهان با صداقت و بر اساس دین به نمایش بگزاریم.

هر زمان قصد نامزدی در انتخابات را داشتم، اعلام می کنم

حداد عادل در انتهای جلسه به سوالات دانشجویان پاسخ داد که در پاسخ به سوالی در خصوص تصمیم برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری و برنامه هایش گفت : هر زمان قصد نامزدی در انتخابات را داشتم به این سوال پاسخ می دهم.

رقابت بین اصولگرایان نباید به حدی برسد که باعث شکست اصولگرایی شود

وی در  پاسخ به سوالی دیگر در ضمینه ی دیدار های اخیرشان به همراهی آقایان قالیباف و ولایتی، با آیت الله مهدوی کنی گفت : من اعتقاد دارم که اصولگرایان نباید با بیش از یک کاندیدا در انتخابات شرکت کنند و نباید رقابت بین آنها به حدی برسد که باعث شکست اصولگرایی شود.

همچنین حداد در پاسخ سوال دانشجویی در رابطه با جریان انحرافی  گفت : بعضی ها حرف هایی می زند که قابل نقد است اما این دولت در حال تمام شدن است و نباید خاکستر های خاموشش را دوباره فوت کرد. در حال حاضر مسئله ی اساسی ما چیز دیگری است.

نماینده ی مردم تهران در پاسخ به قانون گریز بودن دولت و اینکه چرا در طرح سوال از رئیس جمهور کوتاه آمدید و  آیا در این مورد به قانون و وظیفه ی قانونیتان عمل کردید ؛ گفت : اصل مخالفت با طرح سوال این بود که ما با آگاهی از روحیه ای که از رئیس جمهور داشتیم و تجربه ی سوالات قبلی از وی احتمال می دادیم که این سوالات نفعش بیش از ضررش باشد ولی نوع مطالب مطرح شده در پاسخ باعث شود که شرایط اقتصادی و اوضاع کشور را بدتر کند. این شرایط خاصی بود.

وی افزود : در مجلس به نظر ما اهمیتی ندادند و ما هم جنجال به پا نکردیم ، اهانت هم نکردیم اما اهانت شنیدیم ، رهبری معظم  نیز همین نظر را داشتند و اعلام هم کردند.


ارسال نظر :

پاسخ دهید


1 + 2 =

Seo Monitor