پایگاه خبری بافق نیوز | bafghnews.ir

امروز : چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ [2017/03/22]
دیگر خبر ها
کد خبر: 36003
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۲۰
نسخه چاپی
با توجه به اتمام زمان ثبت نام انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در كشور ، نتایج نهایی تعداد داوطلبان نامزدی در این دوره در هر شهرستان مشخص شد.

به گزارش بافق نیوز ، در این دوره سه هزار و ۳۷۸ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و مناطق روستایی استان شرکت کردند که رشد ۱۷درصدی ثبت نام نسبت به دوره سوم نشان می دهد .

در ثبت نام دوره سوم شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲هزار و ۹۰۹نفر ثبت نام کرده بودند که از مجموع آنها ۶۴۵نفر از شوراهای شهر و ۲۲۷۴نفر از شوراهای روستاها بودند ؛البته این تعداد منهای آمار شهرستان طبس است که در این دوره جزء آمار استان یزد نیست این در حالی است که از ۳۳۷۸نفر ثبت نامی دوره فعلی ، ۲۶۱۶ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی روستا و ۷۶۲ نفر بقیه نیز برای شوراهای شهرها ثبت نام کردند .

در میان این تعداد داوطلب ، نام ۱۴۵ خانم نیز دیده می شود که بیشتر در حوزه شوراهای روستایی ثبت نام کرده اند .

به گفته دبیر ستاد انتخابات استان یزد ،در سطح استان در ۲۴ خرداد امسال در سطح ۳۶۵ روستا و همچنین در ۲۱ شهرستان و شهر استان ، شورای اسلامی تشکیل می شود .

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری یزد از شهرستان تفت به عنوان بیشترین داوطلب و از میبد نیز بخاطر تعداد کم روستاها به عنوان کمترین منطقه استان از لحاظ داوطلبان شوراها نام برد .

در ادامه به شرح جزئیات ثبت نام داوطلبان به تفکیک هر شهرستان در گفت و گوی ایرنا با مسئولان و دست اندرکاران انتخابات هر شهرستان می پردازیم .

در ابتدا به سراغ شهرستان تفت که رکوردار بیشترین ثبت نام کننده در چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بوده می رویم :

فرماندار شهرستان تفت در این خصوص با اشاره به ثبت نام ۷۳۰نفر در این دوره و ثبت رکورد جدید و بیشترین داوطلب در میان شهرستان های استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:از این تعداد ۶۸۶ نفر برای شوراهای اسلامی روستا و ۳۴ نفر نیز برای شوراهای اسلامی شهرهای تفت و نیر بوده که در مجموع رشد هشت درصدی نسبت به دوره قبل دارد .

ابوالقاسم دهقان ادامه داد: از میان افراد ثبت نام کرده برای شوراهای اسلامی روستا ۶۵۲ نفر مرد و ۳۴ نفر زن و از میان افراد ثبت نام کرده برای شوراهای اسلامی شهر ۴۱ نفر مرد و ۳ نفر زن هستند.

وی با بیان اینکه در بخش مرکزی تفت نیز ۳۹۶ نفر برای انتخابات شوراهای اسلامی ثبت نام کرده اند، ادامه داد: از این تعداد ۳۸۸ نفر مرد و هشت نفر زن هستند.

دهقان با اشاره به جزئیات آمار ثبت نام کنندگان برای کاندیداتوری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان تفت اظهار داشت: در حوزه شورای اسلامی شهر تفت مجموعا ۳۳ نفر برای کاندیداتوری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۳۲ نفر مرد و یک نفر زن بوده این در حالی است که تعداد ثبت نام کنندگان در دوره مشابه قبلی ۳۷ نفر بوده است.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان تفت ادامه داد: در حوزه شورای اسلامی شهر نیر ۱۱ نفر ثبت نام کرده که از این تعداد ۹ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند این در حالی است که در دوره پیش، ۹ نفر برای انتخابات ثبت نام کرده بودند .

وی گفت :در حوزه شوراهای اسلامی بخش نیر ۱۷۲نفر و بخش گاریزات ۱۲۲نفر برای کاندیداتوری ثبت نام کردند در حالی که در دوره گذشته در بخش نیر و گاریزات، جمعا ۳۰۵ نفر برای کاندیداتوری ثبت نام نموده بودند.

اما در بزرگترین شهرستان و مرکز استان که شهرستان یزد است ، رئیس هیأت اجرایی ستاد انتخابات شهرستان یزد به خبرنگار ما گفت: در ستاد انتخابات شهرستان یزد تعداد ۴۴۱ نامزد ثبت نام نهایی شدند که ۴۰۷ داوطلب مرد و بقیه زن هستند .

عزیزالله سیفی ادامه داد: در حوزه شهر حمیدیا نیز تعداد ۳۲ نفر ثبت نام نهایی شدند که چهار نفر از آنها زن هستند و در حوزه شهر شاهدیه نیز ۳۱نفر ثبت نام نهایی شده اند که یک نفر زن است .

وی گفت: در زارچ نیز تعداد ۱۹نفر ثبت نام کرده اند که دو نفر خانم هستند و در روستاهای بخش مرکزی یزد نیز ۱۳۲نفر ثبت نام نهایی شده اند که چهار نفر خانم است.

فرماندار یزد افزود: در حوزه روستایی بخش زارچ نیز تعداد ۴۰داوطلب ثبت نام نهایی شدند که همگی نامزدها مرد هستند .

در شهرستان مهریز نیز آمارها حکایت از ثبت نام ۳۴۵ نفر داوطلب برای شوراهای اسلامی شهر و مناطق روستایی این شهرستان دارد .

دبیر ستاد انتخابات شهرستان مهریز با اشاره به اینکه از این تعداد ۲۹۵ نفر برای شوراهای اسلامی روستاها و ۵۰ نفر بقیه نیز برای شهر مهریز کاندیدا شدند ،افزود: از مجموع کسانی که برای چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و مناطق روستایی مهریز داوطلب شده اند هشت نفر آنها را بانوان تشکیل می دهد .

محمد زارع گفت: از این تعداد هفت نفر در سطح روستاهای بخش مرکزی و یک نفر نیز کاندیدای شهر مهریز است که در مجموع استقبال بانوان نسبتا خوب است .

در این شهرستان مهریز ۴۵ شورا تشکیل می شود که از این تعداد ۴۴ شورا مخصوص مناطق روستایی در بخش مرکزی و یک شورا در شهر مهریز است .

آمار داوطلبان اردکان نیز بعد از مهریز قرار گرفته به گونه این که در مجموع ۳۴۳نفر بعنوان داوطلب حضور در انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستاهای این شهرستان ثبت نام کردند.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان اردکان با اعلام این خبر گفت : از میان این آمار در حوزه های شهری ،شهر اردکان ۴۷نفر شامل ۴۳مرد و چهار زن، شهر احمدآباد ۱۳مرد ، شهر عقدا ۱۶نفر شامل ۱۵مرد و یک زن و در حوزه شوراهای روستایی نیز روستاهای بخش عقدا۱۲۶نفر، بخش خرانق۱۰۳نفر و بخش مرکزی ۳۸نفر هستند که با این احتساب در حوزه شهری ۷۶نفر و در حوزه روستایی ۲۶۷نفر ثبت نام کرده اند.

‘احمد کمالی’ تصریح کرد : تعداد ثبت نام شدگان در حوزه ۳شهر اردکان بیش از ۳۵درصد افزایش داشته و در روستاهای بخشهای اردکان،عقدا و خرانق نیز افزایش چشمگیری در ثبت نام کاندیداها صورت گرفته است بطوری که در بخش عقدا بیش از ۹۶درصد آمار ثبت نام شوندگان با افزایش روبرو بوده است.

در ادامه شهرستان صدوق با ثبت نام ۳۲۷داوطلب در جایگاه بعدی قرار دارد .

فرماندار صدوق با اشاره به اینکه از مجموع ثبت نام شده ها ۶نفر خانم هستند ، گفت : در دوران مهلت قانونی ، ۲۶۷نفر که چهار نفر خانم بودند در شوراهای روستایی ثبت نام شدند .

احمدعلی دشتی پور افزود : در حوزه شوراهای شهری نیز ۶۰نفر ثبت نام کرده اند که ۲نفر آنها خانم بودند .

رئیس ستاد انتخابات شهرستان بافق نیز در این خصوص در گفت و گو با ایرنا از ثبت نام ۲۷۸ نفر داوطلب برای رقابت در چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان بافق خبر داد.

‘علی اصغر رنجبر’ شمار ثبت نام کنندگان نامزدهای عضویت در شورای شهر بافق را جمعا ۵۶ نفر اعلام کرد و افزود: در میان داوطلبان شورای شهر هیچ زنی ثبت نام نکرده است.

وی آمار ثبت نام شده های عضویت در شوراهای روستایی بخش مرکزی بافق را نیز ۲۲۲ نفر عنوان کرد و گفت: ۱۰ نفر از نامزدهای عضویت در شوراهای اسلامی روستاهای شهرستان بافق، زن هستند.

در این میان سرپرست شهرستان بهاباد با اشاره به رشد ۵۰ درصدی تعداد داوطلبان انتخابات شوراها نسبت به دور قبل، آمار نهایی ثبت نام انتخابات در این شهرستان را ۲۷۳ داوطلب اعلام کرد .

‘مصطفی سالاری’ افزود: از این تعداد ۲۸ نفر در شهر، ۱۱۶ نفر در بخش مرکزی و ۱۲۹ نفر در بخش آسفیچ داوطلب هستند.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۰۵ نفر برای عضویت در شوراهای اسلامی روستا و پنج نفر برای شورای اسلامی شهر انتخاب خواهند شد.

سرپرست فرمانداری بهاباد ادامه داد: یکی دیگر از ویژگی‌های این دوره، ثبت نام ۱۱ نفر از خواهران در این دوره از انتخابات است که نسبت به دور قبل حدود ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

در ابرکوه نیز فرماندار این شهرستان با اشاره به ثبت نام ۲۵۵نفر از افراد واجد شرایط برای کاندیداتوری شوراهای اسلامی در شهر و روستاهای این شهرستان اظهار داشت: از این تعداد ۴۱نفر در شهر ابرکوه ، ۲۲ نفر در شهر مهردشت ، ۶۶ نفر در روستاهای بخش بهمن و ۱۲۶نفر در روستاهای بخش مرکزی بعنوان داوطلب نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و مناطق روستایی این شهرستان ثبت نام نمودند .

اسماعیل برزگر زاده گفت: از میان ثبت نام کنندگان هشت زن در شهر ابرکوه و چهار زن در بخش مرکزی ثبت نام کردند .

رئیس ستاد انتخابات شهرستان ابرکوه ادامه داد: تعداد شوراهای اسلامی شهرستان ابرکوه در این دوره بدلیل افزایش خانوار روستاهای جلال آباد و خسروآباد از توابع بخش مرکزی به ۳۲شورا افزایش یافته

است .

آمارهای ثبت نام کنندگان شهرستان خاتم نیز حکایت از حضور و ثبت نام نهایی ۱۸۰نفر در این شهرستان محروم و قطب کشاورزی دارد .

در این خصوص فرماندار خاتم با اشاره به اینکه حوزه روستایی این شهرستان گسترده است ،گفت : از مجموع این تعداد ، ۱۴۱نفر در شوراهای روستایی ثبت نام کرده اند که ۱۲نفر آنها خانم ها بودند .

محمد علی شاه حسینی افزود : در شوراهای شهر نیز در شهر مروست ۱۸نفر که سه نفر خانم در میان آنها دیده می شود و در شهر هرات ۲۱ نفر ثبت نام کرده اند .

در این خصوص رئیس ستاد انتخابات شهرستان میبد گفت: تعداد ۱۷۵نفر در این شهرستان ثبت نام کرده اند که در حوزه شهری تعداد ۷۶ نفر و در حوزه روستایی ۹۹ نفر بودند .

هدایی گفت : در این دوره سه نفر با مدرک دکترا ، ۱۵نفر فوق لیسانس ، ۳۶نفر لیسانس ، ۲نفر فوق دیپلم و ۲نفر هم حوزوی در حوزه شهری میبد شرکت کرده اند همچنین در حوزه شهری بفروئیه یک نفر فوق لیسانس ،۱۱نفر لیسانس ، سه نفر کاردانی و سه نفر هم خواندن و نوشتن نامزدی خود را اعلام کرده اند .

وی میانگین سنی داوطلبان را ۳۱ تا ۳۵سال اعلام کرد و در خصوص مشارکت زنان گفت: در حوزه شهری ۲ نفر و در حوزه روستایی پنج نفر از بانوان نامزد شده اند .

چهارمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، همزمان با انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری در روز جمعه ۲۴خردادماه برگزار می‌ شود.

منبع: ایرنا


ارسال نظر :

پاسخ دهید


7 + = 15

Seo Monitor